Nepřihlášen Přihlásit
Kvočna v akci

Adventní pohádka o Františkovi

 

Tak trochu dobrodružný příběh, který učí děti přátelství, vztahu k přírodě, pomoci druhým, odpuštění a touze dojít k vysněnému cíli.  

Roztomilá dětská knížka v pevné vazbě o formátu A5 má celkem 65 stran a doplňuje ji 18 celostránkových ilustrací.

Nyní také v elektronické podobě!

 

Ukázka 1

Ukázka 2

Ukázka 3

 

Cena:

Tištěná verze: 300,-Kč (vč. DPH, pošt.+balné, PDF verze pohádky)

Elektronická verze: 89,- Kč

 

ZDARMA 4 BONUSY!  

 

BONUS č.1: Adventní pohádka jako audiopohádka

Adventní pohádku jsem pro Vás osobně namluvila! Upozorňuji, že nejsem žádný pan Höger, takže můj projev není až tak profesionální. Nicméně jsem do něj vložila maximum toho, čeho jsou mé hlasivky a emoce schopny!

 

 

 BONUS č.2: PDF verze Adventní pohádky bez ilustrací

Tuto verzi je možno překonvertovat do formátu použitelného pro Vaši čtečku! Doporučuji volně stažitelný program Hamster Free Book Converter.

 

 

 

 

 

BONUS č.3: Edovy omalovánky

Celkem 10 ks Edových omalovánek, díky kterým si Vaše děti (nebo i vy sami) můžete vybarvit hlavní výjevy celého příběhu. (pozn. součástí omalovánek jsou také 3 volně stažitelné obrázky)

 

 

 

BONUS č.4: Františkův úkolníček

Obsahuje speciální adventní kalendář a otázky k příběhu. Adventní kalendář Vám pomůže přichystat dětem úkoly, pomocí kterých (snad příjemně) stráví adventní dobu a připraví se na vánoční svátky.

Díky doplňujícím otázkám ke každé kapitole zjistíte, zda dítě příběh chápe. Otázky také pomohou zamyslet se nad chováním postav z příběhu, které je blízké chování lidí v běžném životě.

 

 


 

Recenze

Je možné nejznámější vánoční legendou oslovit dnešního čtenáře, kdy prioritou doby jsou technika, informace?

Útlý vánoční příběh mladé autorky cílí na dětskou duši ještě otevřenou poetice a bezbřehé fantazii. A úsměvná navigační chyba malého hrdiny, jehož uvítá zasněžené Valašsko, snad záměr Pána Boha, vždyť právě zde dosud nejsilněji přetrvává úcta k tradicím, je šťastným vykročením děje, stejně jako volné rytmizování a styl veršů, vše tak blízké chápání nejmenších.

V dobrém slova smyslu naivistické podání příběhu oplývající vtipem, který si vychutnají i rodiče, nenásilně přibližuje základní žádoucí lidské chápání dobra, násilí, přátelství, odvahy…a dnes tak moderní objevený ekologický aspekt. A vlastní autorčiny ilustrace podřízené syžetu až překvapivě dokreslují putování našich hrdinů.

Pseudonym prozrazující prvotní impuls autorky rozzářit oči jejich nejbližších také prozrazuje její orientaci a znalost českého pohádkářského písemnictví, které již staletí tvoří součást našeho citového vývoje a prožívání.

Její prvotině lze popřát osud těch knížek v rodinách, které jsou nejohmatanější.


Pavel Šustek (dědeček sedmi vnoučat)
Březen 2016