Nepřihlášen Přihlásit
Kvočna v akci

Život podle návodu


V poslední době mě napadá myšlenka, že nejchytřejší na světě jsou děti v prenatálním období. A proč? Odpověď je jednoduchá. Nepotřebují návody a příručky k tomu, kdy spát, kdy jíst, jak být šťastné a spokojené s tím, co mají. A světe div se...umí se bez návodu i narodit!

Jak by to asi vypadalo, kdybych se zrovna narodila a rozhodla se, že nenechám nic náhodě ani přirozené intuici a budu se řídit tím, co ze své zkušenosti sepsali jiní. Upozorňuji, že v mém příběhu byly použity názvy knih bez ohledu na jejich obsah. Nedělám nikomu reklamu, ani nechci něčí dílo hanit.

Více...


 

Ach ty boty!

Nákup prvních botiček může být docela vzrušujícím zážitkem. Jelikož se předešlý den pokus nezdařil a Max dal celé prodejně obuvi najevo, že na to nemá náladu, zkusili jsme to znovu den následující. Max samozřejmě poznal dané místo a věděl, co ho čeká. Navíc čerstvé probuzení doprovázené mírným stresem zapříčinilo, že se mi Max začal dobývat do výstřihu, kde hledal nejen zdroj obživy, ale jistě také jakousi formu uklidnění. Snažila jsem se ho přemluvit, že už je velký kluk, a ať si to nechá na doma. Ale paní prodavačka se jen usmála a řekla, že jí to nevadí. Jelikož se kromě ní a její kolegyně v prodejně nacházely jen další dvě osoby ženského pohlaví, tak jsem místní křesílko využila k napojení svého odrostlého potomka.  Max se zdál být klidnější, nicméně jsem ho ještě musela k trpělivosti následně přemluvit rohlíkem, který v průběhu zkoušení vesele uhryzával, žužlal a drobil po podlaze. Více...

 


 

Dítě a já
Penelope Leachová

Tak tato kniha je opravdu velmi kvalitní. Poprvé vyšla v r. 1977 a již  vyšla v celkovém   nákladu 3 milionů výtisků. Je zkrátka nadčasová. Obsahuje 544 stran, více  než 3000 černobílých a barevných ilustračních fotografií, kreseb a tabulek. Dá se pořídit od 190,-. Takže jednoduše a stručně - kvalita za rozumnou cenu!


Pročítám ji postupně tak, jak roste mé dítě, neboť popisuje výchovné přístupy a každodenní péči o děti od narození do pěti let. Navíc ji má rád i Max. Radi si v ní společně listujeme a on ukazuje na balónky, dudlíky, maminky, miminka... S touto knihou by si zkrátka vystačila každá novopečená maminka.